W tym roku Boże Narodzenie będzie inne. Dla wielu z nas mniej rodzinne, melancholijne, samotne. W dobie koronawirusa trudno w pełni czuć magię świąt. Nie każdy z nas miał czas pomyśleć o prezentach czy świątecznych ozdobach. Jednak jeśli na naszej liście do odhaczenia przed świętami wciąż jest punkt pt. „znalezienie podarunków dla bliskich”, warto rozważyć zakup antyków. To prezenty, które nie tylko starzeją się z klasą, ale są  też rodzajem inwestycji, czyli prezentu posiadającego dodatkową wartość. Co warto kupić na święta, a czego nie?

Pomysły na prezent

Antyczna porcelana 

Kto nie chciałby zimą usiąść przed kominkiem, z filiżanką aromatycznej kawy i oddać się ciekawej lekturze przy blasku ognia? Albo wypić ulubioną herbatę w pięknej oprawie? Takie rytuały sprawiają, że mamy pretekst do tego, by na chwile się zatrzymać, docenić chwilę i cieszyć się pozornie zwykłymi sprawami. I właśnie dlatego elegancka, porcelanowa filiżanka jest dobrym prezentem dla każdego: nawet jeśli obdarowywany nie celebruje picia kawy czy herbaty, być może dzięki nam znajdzie te kilka minut dziennie dla siebie.

Dobrym wyborem jest też antyczny wazon: to przedmiot, który przyda się w każdym mieszkaniu i domu. Kto wie, czy nie zainspiruje domowników do obdarowywania się kwiatami? Nawet jeśli nie, sam w sobie będzie ponadczasową ozdobą mieszkania.

Antyczne oświetlenie

To prezent z gatunku praktyczny i ładny. Nawet jeśli nie trafimy perfekcyjnie w gusta osoby obdarowanej, może okazać się po prostu przydatny. Dobrym wyborem jest mała lampa, którą można postawić na szafce nocnej czy biurku. Przyda się osobom, które lubią zaczytywać się w lekturze do późnych godzin nocnych czy wykonują pracę biurową. Sprawdzi się też jako prezent dla osób mających hobby „domowe”, np. rysownikom, układaczom puzzli, sklejaczom modeli czy osobom zajmującym się handmadem.

Srebrne lub złote ozdoby

Wybór srebrnych dekoracji jest bardzo szeroki: od tradycyjnych, srebrnych cukiernic, po figurki egzotycznych bóstw przez podstawki na świecie, aż po barokową żardinierę. Tym samym z łatwością znajdziemy coś dla statecznej pani domu, miłośnika zagranicznych podróży jak i dla amatora szlachetnych, starych przedmiotów. Plusem takich prezentów jest to, z czego je wykonano. Srebro czy złoto gwarantuje, że nasz prezent nie zostanie odebrany jako byle jaki czy kiczowaty. 

Czego lepiej nie kupować?

W dobrym stylu jest kupowanie prezentów nienachalnych, czyli takich które nie zagracą całego domu czy mieszkania. I takich, które nie staną się wyłącznie łapaczem kurzy. Unikajmy kupowania wielkich gabarytowo, bogato zdobionych przedmiotów, które zawłaszczą przestrzeń obdarowywanego. Chyba, że mamy pewność, że ktoś naprawdę dokładnie o takim przedmiocie marzy.

Online shop antykikoneser.pl uses „cookies” to provide services and anonymous statistics. By using it, you agree to save „cookies” on your device. You can withdraw your consent by changing your browser settings.

Accept More informations