Wnętrza z antykami zobowiązują do postawienia na piękne i klasyczne ozdoby świąteczne. Jak ozdobić choinkę, jakie rośliny zakupić na święta i jak dodać naszym aranżacjom przytulności?

Choinka – świąteczna ozdoba obowiązkowa

Dla wielu z nas to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejsze są oczywiście żywe drzewka w donicach: wypełnią nasze domy i mieszkania żywicznym zapachem, będą niepowtarzalną, żywą ozdobą i być może uda nam się je zasadzić w ogrodzie. Do żywych drzewek pasują ozdoby wykonywane ręcznie, np. malowane szyszki, pieczone pierniczki, orzechy czy papierowe dekoracje. Zdobienie w ten sposób choinki nie tylko wpisze się dawne tradycje, ale będzie też wyjątkowym pretekstem do spędzenia czasu z rodziną.

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na żywe drzewko, rozważmy przynajmniej zebranie do wazonu żywych gałązek drzew iglastych. Potem możemy ozdobić je kokardami, bombami czy orzechami. 

Alternatywą jest elegancka, sztuczna choinka, którą warto przyozdobić jednokolorowymi łańcuchami i bombkami. Ciekawym pomysłem jest wybranie matowych bombek. 

Girlandy i stronki z gałązek

Girlanda wykonana z gałązek drzew iglastych, przyozdobiona kokardami i np. szyszkami to ozdoba, która wyjątkowo pasuje do wnętrz w duchu angielskim. Taką girlandą możemy ozdobić nie tylko drzwi wejściowe, ale też ściany. Girlandy w wersji mini mogą ozdobić także żyrandole.

Z kolei stroiki będą piękną ozdobą świątecznego stołu lub antycznej komody. Postarajmy się aby wpisywały się one pod względem stylu i kolorystyki do zastawy i serwetek.

Rośliny świąteczne

Gwiazda betlejemska jest wyjątkowo piękną alternatywą dla typowych stroików świątecznych. W święta warto byśmy ją wyeksponowali na stole lub w innym widocznym miejscu i dodatkowo podkreślili jej świąteczny charakter poprzez ozdobienie donicy.

Inną rośliną, która coraz częściej pojawia się w polskich domach podczas świąt jest jemioła. Ma ona pomóc w odstraszeniu złych duchów, przynosić szczęścia, a także stwarza ona okazję do przyjacielskich jak i romantycznych pocałunków. Jest też ozdobą, która przetrwa w naszych domach wiele tygodni. 

Oświetlenie dodające świątecznej magii

Podczas świąt wyjątkowe znaczenie ma oświetlenie. Światełkami ozdabiamy drzewka, balustrady domów, okna. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do wnętrz również lampionów czy świec, które dodadzą ciepłego blasku i przytulności naszym aranżacjom.

Nieważne czy we wnętrzach postawimy na eleganckie i klasyczne ozdoby, nowoczesny minimalizm czy rustykalną przytulność. Najważniejsze by w tych wyjątkowych i świątecznych dniach, w czasach które są trudne z powodu pandemii, nie zapomnieć o wzajemnej serdeczności, nawet jeśli nasz kontakt z bliskimi ograniczy się do telefonów. 

Online shop antykikoneser.pl uses „cookies” to provide services and anonymous statistics. By using it, you agree to save „cookies” on your device. You can withdraw your consent by changing your browser settings.

Accept More informations