Od wielu lat modne są wnętrza, które wyglądają jakby ich motywem przewodnim były bezpieczne rozwiązania. Oczywiście słowo „bezpieczne” zamieniane jest na takie określenia jak ponadczasowe, designerskie, minimalistyczne. Jakie to wnętrza? I czy warto poszukać swojej drogi?

Bezpieczny styl we wnętrzach, czyli…

Na przykład styl skandynawski, minimalistyczny, industrialny. Chociaż pozornie są diametralnie różne, opierają się na podobnych schematach: surowych formach mebli, ergonomii biorącej górę nad estetyką, designerskich dodatkach, które widzimy w wielu katalogach wnętrz i oczywiście kolorystyce, która wydaje się nieco asekuracyjna, a dominują w niej beże, biele, czernie czy szarości. W takich aranżacjach nie ma nic złego.  Ale może warto wyjść poza utarte ramy i postawić na coś innego, swojego. Na co?

Wychodząc poza schemat

Jak wyjść poza trendy prezentowane w magazynach? Jak przełamać wdzięczną, ale jednak przewidywalną klasykę?

Szaleństwo zaklęte w kolorach

Biel, czerń, luksusowe złoto, baza w postaci szarości, a w ostateczności niemal ekstrawagancki pudrowy róż. Tak zwykle urządzane są współczesne wnętrza. A gdyby tak odrobinę puścić wodzę fantazji i w akcentach postawić na żywe i oryginalne kolory? Turkusowy, granatowy, błękitny, wypłowiały zielony czy fuksjowy? Dzięki takiemu zabiegowi nasze 4 ściany zyskają zupełnie inne oblicze, staną się bardziej „nasze”, a gdy tylko uznamy, że mocne kolory nas męczą, będziemy mogli wrócić do spokojniejszych kolorów. Bowiem w czym problem, aby zmienić zasłony, poszewki na poduszki czy grafiki na ścianach?

Nowoczesne, nie zawsze lepsze

Współczesne meble, a także designerskie perełki np. skandynawskich  projektantów, mają wiele zalet. Ich dostępność, ergonomia czy ciekawe kształty przemawiają za tym, by właśnie takimi przedmiotami urządzać wnętrza. A co z przedmiotami z duszą? Takimi jak piękne antyki czy po prostu starocie odziedziczone po przodkach? Co przemawia za nimi? Wyjątkowość, wynikająca z ich unikalności. Piękne dekoracje, tak inne od zredukowanych zdobień współczesnych mebli. Czy wreszcie ich widoczne niedoskonałości, w postaci przetarć, pęknięć, patyny, nadające im sentymentalny, indywidualny charakter. Co więcej takie perełki często można zgrabnie połączyć ze współczesnym wyposażenie wnętrz, nadając im eklektycznego wymiaru.

Trendy są potrzebne: bywają inspirujące, pobudzają naszą kreatywność. Dobrze jednak, byśmy traktowali je jako wskazówki, bo tylko w ten sposób nasze wnętrza będą naprawdę nasze.  

Online shop antykikoneser.pl uses „cookies” to provide services and anonymous statistics. By using it, you agree to save „cookies” on your device. You can withdraw your consent by changing your browser settings.

Accept More informations