Rok 2021, podobnie jak 2020 nas nie rozpieszcza. Zimno i szaro-bura aura nie odpuszcza. Podobnie jak pandemia, którą większość z nas jest już wykończonych. Ale skoro i tak jesteśmy „skazani na 4 ściany”, może to dobry moment na zmiany? Poniżej przedstawimy kilka pomysłów na proste i szybkie metamorfozy wnętrz.

Światło

Oświetlenie ma moc. Potrafi optycznie zmienić wnętrza, ocieplić je, dodać im energii, wyeksponować to co nam się podoba i przyćmić to, co niekoniecznie lubimy. Jak się nim bawić?

Subtelne oświetlenie LED pomoże nam wyeksponować obraz czy inne dzieło sztuki. Lampa stołowa sama w sobie może być stylową ozdobą, ale postawiona np. na antycznej komodzie, zwróci uwagę na piękny antyk. Z kolei dzięki lampie stojącej, ustawionej obok wygodnego fotela, stworzymy przytulny kącik do relaksu.

Bawmy się oświetleniem. Niedbale zawieszone lampki czy kule dodadzą naszym wnętrzom magii, lampa w stylu retro doda charakteru, a lampy drewniane, wykonane z nieobrobionego drewna, wniosą do naszych czterech ścian skojarzenie z kojącą zmysły naturą.

Nietypowe siedzisko

Coraz chętniej aranżujemy wnętrza eklektyczne, w którym antyki idealnie korespondują z lekko surowym, nowoczesnym designem. Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z tym stylem, wprowadzenie wygodnego siedziska, które pozornie nie pasuje do Waszych wnętrz, to dobry start. Wasz dom jest synonimem funkcjonalnej nowoczesności i króluje w nim minimalizm? Antyczny fotel albo klasyczny uszak, o sporych gabarytach i wyjątkowym komforcie użytkowania nie tylko przełamie surowy charakter Waszej aranżacji, ale stanie się też ulubionym miejscem do wypoczynku. A może hamak? Albo pufa o futurystycznym kształcie? Pozwólcie sobie na szaleństwo i dodajcie Waszym wnętrzom dynamiki.

Wyraziste ściany

Beże i szarości odchodzą powoli do lamusa, a w naszych aranżacjach coraz częściej pozwalamy sobie na szaleństwa. Oczywiście między bezpiecznymi szarościami, a pomalowaniem wszystkich ścian na intensywne kolory jest jeszcze dużo miejsca. Na co? Np. Na jedną ścianę z tapetą w botaniczny motyw albo na przykuwający uwagę kolor. Taki zabieg w prosty i widowiskowy sposób odmieni nasze wnętrza, dodając im życia i pazura. 

Nie ma jednego przepisu na szybką zmianę wnętrz. Czasem wystarczy zmienić zasłony i dodać kilka poduszek, by żyło nam się przyjemniej. Warto jednak bawić się swoimi aranżacjami, poszukując przy tym swojego stylu. Wszak w ładnie urządzonych domach czy mieszkaniach czujemy się po prostu lepiej. 

Online shop antykikoneser.pl uses „cookies” to provide services and anonymous statistics. By using it, you agree to save „cookies” on your device. You can withdraw your consent by changing your browser settings.

Accept More informations