Czasy, kiedy antyki kojarzyły się z pretensjonalnymi aranżacjami, odchodzą do lamusa. Przedmioty antyczne pasują zarówno do gustownych i luksusowych wnętrz stylizowanych na dawne epoki, jak i  do aranżacji eklektycznych i wreszcie do zupełnie nowoczesnych aranżacji. Co równie ważne: antyki to nie tylko meble, takie jak monumentalne Empiry, dekoracyjne ludwiki czy szczególnie lubiane w Polsce Biedermeiery, to także dodatki, dzieła sztuki czy oświetlenie. Dlatego wierzymy, że antyki to doskonały prezent dla każdego.

Jakie antyki warto wybrać na prezent?

Dlaczego warto postawić właśnie na przedmioty z duszą i historią? O tym pisaliśmy więcej w pierwszej części artykułu: . Poniżej przedstawimy kolejne propozycje na prezent idealny.

Zestaw likierowy

To przedmiot, który będzie wspaniale wyglądał tak w nowoczesnych wnętrzach, jak i we wnętrzach w duchu vintage. Można traktować go w kategoriach dekoracji, ale też przedmiotu w pełni użytkowego. To doby prezent dla wielbicieli Art Deco, dobrego designu oraz po prostu likierów.

Intarsjowane lusterko antyczne

To przepiękny prezent dla ukochanej żony, narzeczonej, córki, matki czy przyjaciółki. Taki przedmiot to nie tylko niebanalna ozdoba toaletki, ale też całkiem funkcjonalny schowek na ulubioną biżuterię.

Zabytkowa lampa stołowa

Oświetleniem można stworzyć niesamowity klimat i sprawić, że zwykłe aranżacje nabiorą blasku: dosłownie i w przenośni. Lampa stołowa może pełnić funkcję ozdobną, jeśli postawimy ją na pięknym kredensie, ale również sprawdzi się jako bardziej praktyczna dekoracja. Taka lampa to wspaniały prezent dla osoby, która ma własny gabinet urządzony w klasycznym lub eklektycznym stylu.  

Zabytkowy kałamarz

Wbrew pozorom to nie tylko pomysł na ozdobę biurka dla adwokata. To także interesująca propozycja dla osoby pasjonującej się kaligrafią, czy po prostu dla kogoś, kto lubi stare przedmioty z duszą. Taki prezent można podarować zarówno komuś, z kim łączą nas relacje prywatne (rodzinie, przyjaciołom), jak i zawodowe (np. partnerowi biznesowemu).

Zabytkowa francuska konsola

Tego typu przedmioty najlepiej sprawiać w prezencie komuś, z kim jesteśmy blisko, a może nawet z nim mieszkamy, bowiem to coś, co mocno wpłynie na aranżacje mieszkania/domu. Taki przedmiot spodoba się wszystkim, którzy kochają francuski szyk, stawiają na eklektyczne, eleganckie wnętrza i marzą o nieobalanym dodatku np. do holu.

Online shop antykikoneser.pl uses „cookies” to provide services and anonymous statistics. By using it, you agree to save „cookies” on your device. You can withdraw your consent by changing your browser settings.

Accept More informations