Współczesne trendy w projektowaniu mebli czy aranżacji wnętrz niewątpliwie różnią się od tego, jak to wyglądało w ubiegłych wiekach. Oczywiście w sklepach nadal możemy kupić meble stylizowane na antyczne, jednak te zwykle nie dorównują jakością ani estetyką oryginalnym antykom. Tym samym stworzenie wnętrz, które w pełni oddają klimat dawnych czasów jest sporym wyzwaniem. Ale nawet właściciele zupełnie współczesnych domów i mieszkań mogą wprowadzić do nich antyki. Jak? O tym poniżej:

Ponadczasowa drewniana podłoga i drzwi, wykończenie wnętrz najlepszej jakości materiałami to dobra oprawa zarówno dla współczesnych mebli jak i antyków. Mając taką bazę z powodzeniem możemy postawić w swoich czterech ścianach zarówno na designerskie, współczesne meble, jak i drogocenne antyki. Albo połączyć je razem. Aby mix starego z nowym okazał się sukcesem, mamy wiele opcji. Najpopularniejsze z nich to:

Klasyczne wnętrze

Podłoga w jodełkę, delikatna sztukateria na ścianach, bezpieczne „neutralne kolory” w towarzystwie współczesnych mebli o eleganckiej linii i oraz antyków, to zestaw, który zawsze się obroni.

Indywidualny eklektyzm

Tutaj antyki odgrywają role tła lub dodatków: w obu opcjach możemy dowolnie łączyć style, ale pamiętając o motywie wspólnym, które ma scalać wszystkie elementy aranżacji, np. rodzaju drewna, z którego wykonane są nasze sprzęty.

Surowy minimalizm

W tej opcji antyki są „wisienką” na torcie: biżuterią aranżacji, w otoczeniu minimalistycznych i surowych wnętrz. W ten sposób możemy wprowadzić antyki do mieszkań w duchu industrialnym czy minimalistycznym.

Mniej znaczy więcej

Aby nasz mix starych mebli z antykami zakończył się powodzeniem, pamiętajmy o umiarze. Łączmy stare meble z antykami, które są do siebie podobne pod względem dekoracji i kolorów. Dobrze zdecydować się na jeden styl antycznych mebli, np. biedermeier. Antyki powinny być raczej dodatkiem, aby nie zdominowały aranżacji.

Mierz siły na zamiary

Masz małe mieszkanie w bloku? Postaw na małych rozmiarów antyki. Styl empire w towarzystwie współczesnych sprzętów, w ciasnym mieszkaniu, nie będzie wyglądał dobrze. Ale zgrabna komoda w typie Ludwika Filipa jako główna ozdoba salonu sprawdzi się idealnie.

Kolor dobrym motywem łączącym pokolenia

Współczesne meble w neutralnym kolorze, np. bieli i do tego kontrastowe antyki wykonane z jednego typu drewna będą wyglądały stylowo i gustownie.

Niezależnie od tego czy mieszkamy w pięknej, wiekowej kamienicy, domu stylizowanym na dworek, mieszkaniu w starym budownictwie czy eleganckim apartamencie: wszędzie możemy wprowadzić antyki.

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji