Moda ma to do siebie, że szybko podbija serca i jeszcze szybciej przechodzi do lamusa. Jednak coraz więcej osób przestaje podążać za trendami i stawia na wnętrza w duchu eklektycznym, które wyrażają indywidulany charakter jego mieszkańców i opierają się na ponadczasowym designie. Jak stworzyć takie wnętrza?

Wykończenie, czyli lepiej skromniej

Wykończenie domu lub mieszkania to baza dla aranżacji, od której bardzo dużo zależy. I ze względu na to, że raczej niecodziennie wymienianymi podłogi czy okna, dobrze kilka razy przemyśleć, czy dana rzecz naprawdę nam się podoba, czy tylko chwilowo jest na topie. Kilkanaście lat temu bardzo modne były np. okna ze złotymi szprosami, imitujące okna drewniane, które dzisiaj raczej nie cieszą się wielkim zainteresowaniem. Nie tak dawno popularne były także fantazyjne, podwieszane sufity, w niezwykłych kształtach, od których teraz się raczej odchodzi.

W wykończeniu wnętrz im bardziej klasyczne rozwiązania i naturalne materiały, tym większa pewność, że te na lata będą wspaniałym tłem dla większości aranżacji. Dlatego jeśli tylko mamy taką możliwość, wybierajmy podłogi drewniane, kamienne czy marmurowe, ściany wykończone bez przesadnych dekorów, ewentualnie z delikatną, klasyczną sztukaterią czy okna i drzwi bez ekstrawaganckich zdobień. 

Meble, czyli jakość ponad wszystko

Duże sieci handlowe sprawiły, że sezony i trendy na dane rzeczy zmieniają się coraz częściej i dotyczy to także branży meblarskiej. Kupowanie relatywnie tanich mebli, które zaskakują designem i psują się równie szybko jak wychodzą z mody, stała się swojego rodzaju normą. Oczywiście nie ma nic złego w kupowaniu mebli w sieciówkach, szczególnie jeśli mamy ograniczony budżet. 

Jednak jeśli mamy możliwość, wybierajmy meble o jak najlepszej jakości, które posłużą nam lata i zwracajmy uwagę na design. Doskonałym wyborem są antyki, meble zaprojektowane przez polskich projektantów, szczególnie te z lat. 60. ubiegłego wieku, meble art déco czy wiele mebli vintage. Unikajmy za to podróbek czy mebli stylizowanych.

Dodatki, czyli to co kochamy

O ile remonty domu czy wymienia wyposażenia dla wielu z nas jest raczej męcząca czy stresujące, to już ostatnie szlify w postaci doboru dekoracji to coś, co spotyka się ze znacznie większym entuzjazmem. Wiele osób lubi kupować dodatki, czy przeprowadzać małe metamorfozy wnętrz. Na co zwracać uwagę, jeśli chcemy stworzyć wnętrza ponadczasowo piękne i nie wymieniać z uczuciem zażenowania ozdób na co raz to nowsze? Raczej unikajmy tego, na co w danym momencie panuje istny szał. Weźmy pod lupę np. bardzo popularne jakiś czas temu napisy na drewnianych tabliczkach albo w formie naklejek, które przedstawiały różne sentencje, powitania czy żartobliwe zasady panujące w danym domu. Pojawiały się na wielu kanałach social media blogach o tematyce wnętrzarskiej, stały się prawdziwym hitem. Dzisiaj są odbierane raczej jako przereklamowany dodatek. 

To co najważniejsze w urządzaniu wnętrz to nie moda, ale też nie porady jak stworzyć wnętrza klasyczne. Starajmy się wybierać rzeczy, które po prostu pasują do nas i są w naszym typie i to powinna być nadrzędna zasada podczas urządzania domu czy mieszkania.  

Online shop antykikoneser.pl uses „cookies” to provide services and anonymous statistics. By using it, you agree to save „cookies” on your device. You can withdraw your consent by changing your browser settings.

Accept More informations