Blog

Czy antyki to zbytek, na który niewielu z nas może sobie pozwolić? A może gustowna inwestycja, która z powodzeniem może komfortem i ergonomią konkurować ze współczesnym wyposażeniem wnętrz?
Meble ludwikowskie są bardzo cenione w świecie koneserów antyków. Dlaczego tak je uwielbiamy? Czym się charakteryzują? Do jakich stylów pasują?
Co wiemy na pewno? To meble angielskie, których historia sięga końca XVIII wieku. Ozdabiały one wnętrza epoki wiktoriańskiej, a dzięki imperialistycznym podbojom Anglii szybko dotarły do innych krajów: od Kanady po Indie.
Drewniana posadzka, panele podłogowe, płytki: wszyscy znamy te sposoby wykończenia połogi. Ale antyki korespondują nie tylko z parkietem w jodełkę lub płytkami ułożonymi w szachownicę. Jakie mniej standardowe podłogi podkreślą piękno antycznych mebli?
Zwykle antyki powstawały z myślą o reprezentacyjnych przestrzeniach mieszkalnych wyższych sfer. Dzisiaj jednak częściej niż w pałacowych wnętrzach, zobaczyć je możemy w domach, kamienicach, mieszkaniach czy zupełnie nowoczesnych apartamentach. W jakim otoczeniu najefektowniej wyeksponujemy antyki?
Styl grecki ma wiele wymiarów: od lekko surowych, rustykalnych wnętrz, po pełne przepychu, bogato zdobione aranżacje. Jak zatem przemycić grecki klimat do naszych polskich domów i mieszkań?
Wakacyjna beztroska sprzyja zachwytowi nad tym co nowe. Nic dziwnego, że wielu z nas chce przenieść nieco sielskich wspomnień z podróży do własnych wnętrz. Wiemy już jak przemycić do polskich domów i mieszkań nieco stylu francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, holenderskiego, prowansalskiego, skandynawskiego, bretońskiego, flamandzkiego, Hampton czy zakopiańskiego. Czas na styl grecki.
Epoka Ludwika Filipa przyniosła znaczne zmiany w aranżacji wnętrz. Dotychczasowa reprezentacyjność przestrzeni mieszkalnej stała się równie ważna jak komfort życia mieszkańców czy funkcjonalność. Jak wpłynęło to na antyki w tym stylu?
Antyki w stylu Ludwika Filipa są obecnie wyjątkowo lubiane. Nic dziwnego, te dekoracyjne meble o fantazyjnej linii wspaniale wpisują się zarówno we wnętrza historyzowane, jak i całkiem współczesne. Co warto wiedzieć o Ludwikach Filipach?
W osiemnastowiecznej Anglii meblarstwo przeżywało okres prawdziwej świetności. Ówczesne meble wyróżniały się zarówno formą, jak i jakością. W czym tkwi sekret ich piękna?

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji