Blog

Teoretycznie dekorowanie domu to najprostszy i najprzyjemniejszy etap tworzenia aranżacji. Praktycznie to ogromne wyzwanie, podczas którego niezwykle łatwo popełnić wnętrzarskie faux pax. Poznajmy najpopularniejsze błędy w dekorowaniu domów i mieszkań:
Styl eklektyczny wymaga nieco wyczucia, aby prezentował się efektownie i spójnie. Zbyt wiele elementów z „różnych bajek” może potencjalnie wprowadzić chaos do aranżacji w tym duchu. Warto jednak zaryzykować i postawić na niego we własnych wnętrzach. Dlaczego?
Styl eklektyczny wymaga nieco wyczucia, aby prezentował się efektownie i spójnie. Zbyt wiele elementów z „różnych bajek” może potencjalnie wprowadzić chaos do aranżacji w tym duchu. Warto jednak zaryzykować i postawić na niego we własnych wnętrzach. Dlaczego?
Czy wnętrza muszą być wypełnione po brzegi antykami, by były stylowe i eleganckie? Niekoniecznie. Czasem wystarczą przemyślane dodatki, które dodadzą naszym aranżacjom szyku i niepowtarzalnego charakteru. A być może będą też pierwszym krokiem w tworzeniu antycznej kolekcji? Jakie antyki mogą odmienić wnętrza?
Wykonywanie rzeczy w duchu handmade, ozdabianie przedmiotów (np. techniką decoupage) czy też samodzielna renowacja mebli cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego: taka praca uspokaja, daje wiele satysfakcji, pobudza kreatywność, a wreszcie pozwala stworzyć wyjątkowe, spersonalizowane przedmioty. Dzięki takiemu hobby możemy przedmioty przeznaczone do wyrzucenia nie tylko uratować, ale nawet stworzyć z nich prawdziwe per
Czy antyki pasują wyłącznie do dworków, pałacyków i przestronnych apartamentowców? Oczywiście, że nie. Z powodzeniem zaaranżujemy je także we współczesnych domach, mieszkaniach, a nawet w wiejskich posiadłościach. Poniżej przedstawiamy 3 style, które idealnie wpisują się we wnętrza w duchu rustykalnym.
Styl Gustawiański powstawał w XVIII wieku, w chłodnej Szwecji. Stoi za nim Gustaw III – szwedzki król, koneser sztuki o wysublimowanym guście i solidnym wykształceniu. To właśnie Gustaw zapragnął otoczenia, które łączy w sobie luksus królewskich wnętrz i wyrafinowaną, klasyczną elegancję.
Urządzanie wymarzonego salonu to nie tylko przyjemność, ale i prawdziwe wyzwanie. O czym pamiętać, by ten cieszył oko i był przyjazny domownikom?
Nie jest zbyt powszechny w Polsce. Może dlatego, że Portugalia nie zalicza się do najpopularniejszych wakacyjnych destynacji wśród naszych rodaków. Może wydaje się trudny do przeniesienia na nasze polskie realia, przez pewną dozę egzotyczności. Niezależnie od tego, ten pełen elegancji i jednocześnie wielu etnicznych wpływów styl wart jest uwagi.
Porcelana dla wielu z nas kojarzy się z Chinami. Nie bez powodu – to właśnie w tym kraju dalekiego wschodu garncarstwo znane było od wielu wieków i również tam zostało wynalezione. Według legendy porcelana powstała na skutek innowacyjnego w tamtych czasach pomysłu oblepienia wiklinowego koszyka gliną i podpalenia go. Rezultatem tego eksperymentu było powstanie porcelany.

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji