Blog

Niektórzy mówią, że glamour to taka współczesna wersja baroku. Coś w tym jest. Czym charakteryzuje się ten styl i jak go zaaranżować?
Styl rustykalny często kojarzy się z prymitywnym wyposażeniem wnętrz – zydlami i skrzyniami, piecem na drewno i bielonymi wapnem ścianami. Ale tak naprawdę każdy z nas może indywidualnie zinterpretować jego założenia i stworzyć aranżacje inspirowane sielską wsią, które będą jednocześnie nowoczesne czy eleganckie. Jak się do tego zabrać?
Dawne wnętrza ludwikowskie onieśmielały przepychem, opływały złotem i bogactwem. Dzisiaj antyki we francuskich kamienicach i domach nadal zachwycają swoim kunsztem wykonania, ale są swobodnie przełamywane nowoczesnymi elementami oraz designerskimi dodatkami. Jaki zaaranżować styl francuski w polskich wnętrzach?
Kto nie chciałby upolować na targu staroci prawdziwych mebli antycznych po niebywale okazyjnej cenie? Podejrzewam, że to marzenie wielu koneserów antyków. Jednak jest to raczej mało prawdopodobne. Dlaczego?
W głowach wielu początkujących kolekcjonerów antyków pokutuje mit, że wystarczy odrobina szczęścia, smykałka do interesów i umiejętność rozpoznawania antyków, by wynajdować prawdziwe perełki – w okazyjnych cenach. Rzeczywistość niestety jest nieco inna.
Czy wnętrza wypełnione antykami muszą odtwarzać wiernie dawne epoki? Absolutnie nie. Wiele osób decyduje się raczej na stylowe łączenie nowoczesności z meblami antycznymi. Jak to zrobić
Podobają Ci się antyczne przedmioty, ale masz obawy przed wprowadzeniem ich do swoich wnętrz? W poniższym wpisie omówimy najczęstsze obiekcje, o jakich mówią „przeciwnicy” mebli antycznych.
Styl Biedermeier narodził się w Niemczech i Austrii, a jego rozwój datuje się na lata 1815–1848. Z czasem Biedermeier zyskał popularność także w Rosji, Polsce, w krajach skandynawskich czy we Włoszech. Początkowo wyrażał on sprzeciw wobec pompatycznego i przesadnie reprezentacyjnego stylu Empire. Powstał jako styl dla mieszczan, a jego twórcy starali się tworzyć meble praktyczne i wygodne. Dlatego wczesne Biedermeiery charaktery
Dom czy mieszkanie to nasz mały, osobisty świat, przestrzeń, w której spędzamy wolny czas, odpoczywamy, a często także pracujemy czy spotykamy się z bliskimi. Traktujemy je również w kategoriach wizytówki, którą możemy się pochwalić. Jak znaleźć balans między wygodą, przytulnością, indywidualnym charakterem wnętrz, funkcjonalnością, trendami, a tym co nam się podoba? Poniżej przedstawimy kilka wskazówek jak urządzać
W Nowym Roku lubimy podejmować nowe wyzwania. Dla niektórych z nas to symboliczne zamknięcie dawnych spraw i najlepszy czas na rozpoczęcie czegoś nowego. A gdyby tak w tym roku postawić na zmianę wnętrz, a nie nas samych?

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji