Blog

Styl grecki ma wiele wymiarów: od lekko surowych, rustykalnych wnętrz, po pełne przepychu, bogato zdobione aranżacje. Jak zatem przemycić grecki klimat do naszych polskich domów i mieszkań?
Wakacyjna beztroska sprzyja zachwytowi nad tym co nowe. Nic dziwnego, że wielu z nas chce przenieść nieco sielskich wspomnień z podróży do własnych wnętrz. Wiemy już jak przemycić do polskich domów i mieszkań nieco stylu francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, holenderskiego, prowansalskiego, skandynawskiego, bretońskiego, flamandzkiego, Hampton czy zakopiańskiego. Czas na styl grecki.
Epoka Ludwika Filipa przyniosła znaczne zmiany w aranżacji wnętrz. Dotychczasowa reprezentacyjność przestrzeni mieszkalnej stała się równie ważna jak komfort życia mieszkańców czy funkcjonalność. Jak wpłynęło to na antyki w tym stylu?
Antyki w stylu Ludwika Filipa są obecnie wyjątkowo lubiane. Nic dziwnego, te dekoracyjne meble o fantazyjnej linii wspaniale wpisują się zarówno we wnętrza historyzowane, jak i całkiem współczesne. Co warto wiedzieć o Ludwikach Filipach?
W osiemnastowiecznej Anglii meblarstwo przeżywało okres prawdziwej świetności. Ówczesne meble wyróżniały się zarówno formą, jak i jakością. W czym tkwi sekret ich piękna?
Cenne antyki zwykle poddajemy renowacji, czyli zabiegowi mającemu na celu przywrócić ich wspaniały wygląd. Niektórzy jednak idą w drugą stronę i nowe lub stare, ale odnowione przedmioty, poddają procesowi postarzania. Po co postarzamy meble, jak to robić, aby osiągnąć estetyczny efekt i do jakiego stylu będą one pasowały?
Co wielbiciele antyków mogą robić w długie dni przymusowej izolacji? Np. pielęgnować meble antyczne, szukać wnętrzarskich inspiracji lub upiększać stare przedmioty, tak by te znowu cieszyły oko oraz pasowały do aranżacji
Sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmusiła większość osób do pozostania w domu. Jak wykorzystać ten czas produktywnie?
Przemierzanie kolejnych sklepów w poszukiwaniu pięknych przedmiotów to dla niektórych osób przyjemny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jednak podobny schemat możemy odtworzyć także w internecie: przeglądając kolejne strony z produktami.
Styl polski kojarzy nam się zwykle ze stylem dworkowym lub wiejskim. W poniższym artykule skupimy się jednak na regionalnym, niemniej polskim stylu zakopiańskim.

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji