Blog

Całe lata w polskich wnętrzach królował styl skandynawski. Polacy pokochali go za prostotę, bezpieczną estetykę, odniesienia do natury oraz za dostępność: można było go zaaranżować odwiedzając popularne sieciowe sklepy z meblami i wyposażeniem wnętrz. Jednak powoli stajemy się znudzeni poprawnymi, ale przewidywalnymi aranżacjami. Odpowiedzią na to jest styl japandi, który nadal bazuje na stylu skandynawskim, ale dodaje mu nut
Czy chcielibyście dodać swoim wnętrzom bardziej eleganckiego charakteru i/lub podkreślić piękno mebli antycznych? Końcówka roku to dobry czas na zaplanowanie metamorfozy. A czasem małe zmiany robią wielką różnice. W poniższym artykule podpowiemy jak za pomocą prostych trików dodać aranżacjom szyku.
Święta nadchodzą wielkimi krokami i to właściwie ostatni dzwonek, by wybrać prezenty świąteczne. A może tak postawić na antyki?
Meble antyczne zachwycają kunsztem wykonania, zdobieniami, wysokiej jakości materiałami. Uważamy je często za “przedmioty z duszą”, które, ze względu na historię jaką w sobie noszą, potrafią wywoływać w nas nostalgię, wzruszenie i inne, głębokie emocje czy skojarzenia. Posiadanie takich mebli we wnętrzach jest dobrą inwestycją, niebanalnym rozwiązaniem aranżacyjnym, a nawet podkreśleniem statusu społecznego. Jednak nie
Jakie są nasze pierwsze skojarzenia z barokiem? Zapewne pałacowe, pełne przepychu wnętrza. Albo zapierające dech w piersiach obiekty sakralne. Czy zatem jest możliwe wprowadzenie elementów baroku do współczesnych domów i mieszkań? Tak!
Chociaż współczesne technologie i narzędzia pozwalają nam na tworzenie skomplikowanych i niezwykle ciekawych pod względem designu przedmiotów, to wydaje się, że nie są one w stanie dorównać kunsztem wykonania meblom antycznym. A co wyróżnia antyki? Np. zdobienia. Przyjrzyjmy się zatem technikom, jakie wykorzystywali rzemieślnicy, tworzący meble antyczne.
Określenie ebenista pochodzi od francuskiego słowa „ébène”, czyli heban i zostało stworzone w XVII-wiecznej Francji, aby rozróżnić zwykłych stolarzy od stolarzy artystów. Początkowo ebeniści tworzyli meble głównie z hebanu, stąd nazwa.
W poniższym artykule opowiemy o antykach, które dawniej były bardzo popularne, a teraz są traktowane jako relikty przeszłości. Czym jest tallboy, etażerka, bonheur du jour czy niciak oraz czy warto wprowadzać je do współczesnych wnętrz?
Meblarstwo wciąż ewoluuje. Od prostych, wręcz prymitywnych mebli, typu zydle czy skrzynie, za sprawą rozwoju technologii i potem przemysłu, przeszło przez wiele faz. Są osoby, które twierdzą, że szczyt rozwoju osiągnęło pod koniec XVI wieku – za sprawą ebenistów. Inni, że w czasie rewolucji przemysłowej. A jeszcze inni, że to duńscy projektanci wznieśli meblarstwo na najwyższy poziom pod względem designu i funkcjonalności
Czy tak stary styl jakim jest gotyk może sprawdzić się we współczesnych wnętrzach? Czym charakteryzują się antyki z tamtego okresu? Zapraszamy do lektury.

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji