Blog

Grand Millennial to powrót klasyki do wnętrz, ale w… hipsterskim stylu. Czym jest ten styl, kto go stworzył, jak go zaaranżować?
Praca zdalna cieszy się coraz większą popularnością. Ale czy można urządzić wygodne domowe biuro, które będzie korespondowało z antykami? Oczywiście, że tak. Poniżej garść wskazówek jak to zrobić.
Styl art deco zdaje się być ponadczasowy. Z jednej strony zachwyca luksusem, elegancją, doskonałej jakości materiałami. Z drugiej przełamuje go nowoczesność: geometryczne formy, meble bez zbędnych dekoracji i szalone wzory.
Styl Art Deco jest nieoczywisty. Zachwyca powiewem luksusu, dbałością o detale, elegancją. Ale chociaż niektórzy widzą w nim przepych porównywalny do baroku, jest ponadczasowo… nowoczesny.
Niewielki metraż jest sporym wyzwaniem aranżacyjnym, w którym na pierwszym planie zawsze powinna być ergonomia i funkcjonalność. Ale małe mieszkania potrafią być co najmniej tak samo wygodne i piękne, jak te o dużej powierzchni.
Styl glamour swoim klimatem przypomina nieco wnętrza z epoki baroku: króluje w nim przepych, luksus, a nawet odrobina przerostu formy nad treścią. Jak zaaranżować ten styl we wnętrzach? Do kogo on pasuje?
Aranżacje w stylu angielskim są bardzo nieoczywiste. Niektórym kojarzą się z chatką urządzoną w retro duchu w wydaniu klasycznym. Innym z ekstrawaganckim połączeniem stylu wiktoriańskiego, z klasycznym, okraszone nutką nowoczesności. Jeszcze inni widzą w nim domieszkę egzotyki, wynikającą z wpływów stylu kolonialnego. Jaki jest styl angielski? Jak zaaranżować wnętrza w tym stylu?
Meble antyczne potrzebują odpowiedniej oprawy - takiej, która pozwoli w pełni wyeksponować ich piękno, kunszt wykonania i szlachetność. Z antykami doskonale korespondują eleganckie, klasyczne wnętrza. Jak je zaaranżować?
Trudno nie zakochać się w Grecji: w mocnym słońcu, ścisłej, białej, wyspiarskiej zabudowie, błękicie czystego morza, pięknych bugenwillach ozdabiających tutejsze ogródki. A jeśli do tego dodać jeszcze beztroski czas spędzony w tym kraju, to naturalne że wiele osób chce przenieść odrobinę Grecji do własnych wnętrz. Jak to zrobić?
Styl paryski nieodmiennie kojarzy nam się z elegancją, szykiem, klasyką i wyraźną nutą luksusu, ale w nonszalanckim wydaniu. Z tego względu od lat cieszy się on uznaniem i nie wychodzi z mody.

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji