Blog

Czy antyki pasują wyłącznie do dworków, pałacyków i przestronnych apartamentowców? Oczywiście, że nie. Z powodzeniem zaaranżujemy je także we współczesnych domach, mieszkaniach, a nawet w wiejskich posiadłościach. Poniżej przedstawiamy 3 style, które idealnie wpisują się we wnętrza w duchu rustykalnym.
Styl Gustawiański powstawał w XVIII wieku, w chłodnej Szwecji. Stoi za nim Gustaw III – szwedzki król, koneser sztuki o wysublimowanym guście i solidnym wykształceniu. To właśnie Gustaw zapragnął otoczenia, które łączy w sobie luksus królewskich wnętrz i wyrafinowaną, klasyczną elegancję.
Urządzanie wymarzonego salonu to nie tylko przyjemność, ale i prawdziwe wyzwanie. O czym pamiętać, by ten cieszył oko i był przyjazny domownikom?
Nie jest zbyt powszechny w Polsce. Może dlatego, że Portugalia nie zalicza się do najpopularniejszych wakacyjnych destynacji wśród naszych rodaków. Może wydaje się trudny do przeniesienia na nasze polskie realia, przez pewną dozę egzotyczności. Niezależnie od tego, ten pełen elegancji i jednocześnie wielu etnicznych wpływów styl wart jest uwagi.
Porcelana dla wielu z nas kojarzy się z Chinami. Nie bez powodu – to właśnie w tym kraju dalekiego wschodu garncarstwo znane było od wielu wieków i również tam zostało wynalezione. Według legendy porcelana powstała na skutek innowacyjnego w tamtych czasach pomysłu oblepienia wiklinowego koszyka gliną i podpalenia go. Rezultatem tego eksperymentu było powstanie porcelany.
Czy antyki to zbytek, na który niewielu z nas może sobie pozwolić? A może gustowna inwestycja, która z powodzeniem może komfortem i ergonomią konkurować ze współczesnym wyposażeniem wnętrz?
Meble ludwikowskie są bardzo cenione w świecie koneserów antyków. Dlaczego tak je uwielbiamy? Czym się charakteryzują? Do jakich stylów pasują?
Co wiemy na pewno? To meble angielskie, których historia sięga końca XVIII wieku. Ozdabiały one wnętrza epoki wiktoriańskiej, a dzięki imperialistycznym podbojom Anglii szybko dotarły do innych krajów: od Kanady po Indie.
Drewniana posadzka, panele podłogowe, płytki: wszyscy znamy te sposoby wykończenia połogi. Ale antyki korespondują nie tylko z parkietem w jodełkę lub płytkami ułożonymi w szachownicę. Jakie mniej standardowe podłogi podkreślą piękno antycznych mebli?
Zwykle antyki powstawały z myślą o reprezentacyjnych przestrzeniach mieszkalnych wyższych sfer. Dzisiaj jednak częściej niż w pałacowych wnętrzach, zobaczyć je możemy w domach, kamienicach, mieszkaniach czy zupełnie nowoczesnych apartamentach. W jakim otoczeniu najefektowniej wyeksponujemy antyki?

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji