Blog

Jak opisać styl Art Deco? Wyobraźmy sobie świat milionerów w latach 20., ubiegłego wieku, np. taki jaki został przedstawiony w filmie „Wielki Gatsby”. Kryształowe żyrandole, duże lustra, ogromne przestrzenie, geometryczne i symetrycznie ustawione meble z najwyższej jakości materiałów, skórzane sofy, złote akcenty. Czym jest Art Deco? I jak przenieść typowy dla niego powiem luksusu i lekkiej ekstrawagancji do naszych wnętrz?
Czy można gustować w ultranowoczesnych wnętrzach i jednocześnie uwielbiać szlachetne meble antyczne? Oczywiście. Co więcej te preferencje się wzajemnie nie wykluczają. Jak połączyć jedno z drugim i to w nieoczywistym stylu?
Dlaczego kolekcjonujemy porcelanę? Czasem zaczyna się zupełnie przypadkowo: od wypatrzenia pięknej filiżanki na straganie czy znalezienia starej porcelany w kredensie babci. Zdarza się, że to decyzja przemyślana. Antyczna porcelana jest gustownym dodatkiem do eleganckich wnętrz.
Biedermeier to styl stworzony dla mieszczan, który powstał w XIX-wiecznych Niemczech i Austrii. W tamtym okresie klasa średnia zaczęła się bogacić i dlatego mogła zacząć na większą skalę korzystać z dóbr, które do tej pory były zarezerwowane dla najbogatszych.
Co sprawia, że domy czy mieszkania w programach i żurnalach o aranżacji wnętrz są takie piękne? Detale! Podpowiemy Wam o czym powinniście pamiętać, aranżując wnętrza.
Jasne, wysokie i przestronne wnętrza z dużymi oknami i drzwiami to dobre tło dla starych mebli z duszą. Jak je wykończyć, by antyki na ich tle prezentowały się doskonale?
Dlaczego w jednym wnętrzach antyki wyglądają imponująco i zarazem zupełnie naturalnie, a w innych sprawiają wrażenie muzealnego eksponatu, który nijak nie koresponduje z aranżacją?
Od XVII wieku klasyka nie wychodzi z mody. Czasem jej popularność przygasa, ale nie na tyle, by określać ją jako passe. Styl klasyczny powstał we Francji, ale szybko zyskał światową sławę. W zależności od szerokości geograficznej był (i nadal jest) różnie interpretowany, ale zawsze cechowała go elegancja i ponadczasowe piękno.
Wydawać by się mogło, że tak odległe estetyki jak styl japoński nie pasują do europejskich wnętrz. Rzeczywiście przenoszenie ich jeden do jednego niekoniecznie jest dobrym pomysłem, bowiem efekt końcowy prawdopodobnie okaże się przerysowany. Ale przecież nie musimy być dosłowni, wystarczy że będziemy czerpać inspiracje.
We wnętrzach w stylu japońskim nic nie jest pozostawione przypadkowi. Niewielka ilość przedmiotów ułożona w przemyślany sposób, tworzy harmonijne aranżacje, przypominające dzieła sztuki. Ale jak styl japoński przenieść do polskich wnętrz?

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji