Blog

Jasne, wysokie i przestronne wnętrza z dużymi oknami i drzwiami to dobre tło dla starych mebli z duszą. Jak je wykończyć, by antyki na ich tle prezentowały się doskonale?
Dlaczego w jednym wnętrzach antyki wyglądają imponująco i zarazem zupełnie naturalnie, a w innych sprawiają wrażenie muzealnego eksponatu, który nijak nie koresponduje z aranżacją?
Od XVII wieku klasyka nie wychodzi z mody. Czasem jej popularność przygasa, ale nie na tyle, by określać ją jako passe. Styl klasyczny powstał we Francji, ale szybko zyskał światową sławę. W zależności od szerokości geograficznej był (i nadal jest) różnie interpretowany, ale zawsze cechowała go elegancja i ponadczasowe piękno.
Wydawać by się mogło, że tak odległe estetyki jak styl japoński nie pasują do europejskich wnętrz. Rzeczywiście przenoszenie ich jeden do jednego niekoniecznie jest dobrym pomysłem, bowiem efekt końcowy prawdopodobnie okaże się przerysowany. Ale przecież nie musimy być dosłowni, wystarczy że będziemy czerpać inspiracje.
We wnętrzach w stylu japońskim nic nie jest pozostawione przypadkowi. Niewielka ilość przedmiotów ułożona w przemyślany sposób, tworzy harmonijne aranżacje, przypominające dzieła sztuki. Ale jak styl japoński przenieść do polskich wnętrz?
Moda ma to do siebie, że szybko podbija serca i jeszcze szybciej przechodzi do lamusa. Jednak coraz więcej osób przestaje podążać za trendami i stawia na wnętrza w duchu eklektycznym, które wyrażają indywidulany charakter jego mieszkańców i opierają się na ponadczasowym designie. Jak stworzyć takie wnętrza?
Rok 2021, podobnie jak 2020 nas nie rozpieszcza. Zimno i szaro-bura aura nie odpuszcza. Podobnie jak pandemia, którą większość z nas jest już wykończonych. Ale skoro i tak jesteśmy „skazani na 4 ściany”, może to dobry moment na zmiany? Poniżej przedstawimy kilka pomysłów na proste i szybkie metamorfozy wnętrz.
W licznych poradnikach przeczytamy jak urządzić wnętrza w stylu japońskim, duńskim, włoskim, francuskim i tak dalej, i tak dalej. A potem wyjeżdżamy do innych państw i widzimy, że tutejsze wnętrza są zaskakująco podobne do tych, które znamy z własnego podwórka. Jak to możliwe?
Włochy kojarzą nam się z wysoką jakością produktów i elegancją, ale nadążającą za aktualnymi trendami. Jak to przekłada się na wnętrza? Jak przemycić nieco włoskiego klimatu do naszych polskich domów i mieszkań?
Temat antyków jako elementu wyposażenia wnętrz, który odmienia nasze domy w przestrzeń z historią, zapewne jest znany większości z miłośników staroci. Jednak czy piękne wnętrza to jedyna motywacja, jaka przyświeca koneserom antyków? Odpowiedź jest jedna - NIE. Całkiem inaczej do tego tematu mogą podejść osoby, które chcą ulokować swój kapitał w niepewnych czasach, kiedy to lokaty bankowe nie zapewniają odpowiedniego zabe

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji