Aktywne filtry

Witamy na naszej stronie internetowej. Znajdą tu Państwo zabytkowe krzesła i stoły antyczne, które doskonale sprawdzą się w przestrzeni klasycznej jadalni.

Krzesła i stoły antyczne

Krzesła to meble z wyjątkowo długą historią – ich początki sięgają starożytności. Antyczne krzesła zwykle opierają się na konstrukcji szkieletowej, chociaż ich wygląd bardzo zmieniał się na przestrzeni wieków – proces ten zaczął postępować szczególnie dynamicznie od XVI wieku. Krzesło w formie znanej nam dzisiaj, powstało w wieku XVII. Antyczne stoły zyskały status mebli zaliczających się do podstawowego wyposażenia domu w średniowieczu.

Wybierając antyczne krzesła i stoły do aranżacji wnętrz, zyskujemy stylowe i unikatowe meble, które dodatkowo dalece wyprzedzają pod względem solidności i kunsztu wykonania współczesne odpowiedniki. Pojedyncze krzesła antyczne doskonale wpisują się we wnętrza eklektyczne, gdzie meble „nie do pary”, tworzą zaskakująco harmonijną mieszankę stylów, jednocześni odpowiadając na indywidualne potrzeby i oczekiwania ich użytkowników. Komplet w postaci stołu i parzystej ilości krzeseł zabytkowych, uszlachetni kuchnię, jadalnię lub salon, wprowadzając w nasze 4 ściany ducha minionego, wybranego stylu, a także stworzy doskonałe warunki do spożywania wytwornych posiłków. Krzesła zabytkowe ze względu na swój niepowtarzalny wygląd, są również sposobem na urozmaicenie wnętrza o ciekawy dodatek. Mogą więc stanowić funkcjonalną dekorację, dzięki której pomieszczenie zyska indywidualny charakter.

Zabytkowe stoły

Oferowane przez nas stoły antyczne dostępne są w wielu formach, jednak wśród nich przeważają okrągłe blaty oraz monumentalne nogi z bogatymi zdobieniami. Taki styl jest charakterystyczny dla mebli w królewskim stylu, gdzie stół antyczny stanowił reprezentatywny element wnętrza. Jego uzupełnieniem może być antyczny kredens w tym samym stylu lub kontrastującym efekcie wykończenia, dzięki czemu antyczny stół będzie wyróżniał się na tle innych dodatków. Dobierając do niego antyczne krzesła stworzą Państwo wnętrze o niepowtarzalnym charakterze. Stół ludwikowski charakteryzuje się prostą konstrukcją, dlatego będzie uniwersalnym dodatkiem do każdego stylu aranżacji. Sprawdzi się nawet w nowocześnie urządzonych wnętrzach, aby nadać im niepowtarzalnego wykończenia. Stół ludwikowski dostępny jest również w nieco bardziej dekoracyjnych wariantach, dlatego masz szansę wybrać mebel na miarę swoich potrzeb.

Krzesła zabytkowe doskonale wpisują się w różne przestrzenie – od tych urządzonych w stylu klasycznym, po  nowoczesne biura i sale konferencyjne. W tych ostatnich krzesła zabytkowe stanowią nie tylko funkcjonalny element wyposażenia wnętrza, ale przede wszystkim wyraz prestiżu.

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji