Filtruj według

Styl

Aktywne filtry

Witamy na naszej stronie internetowej.

Znajdą tu Państwo najlepsze stare kredensy antyczne oraz zabytkowe kredensy z interesującą historią, które będą stanowiły piękny, a zarazem niezwykle funkcjonalny element wyposażenia wnętrza.

Antyczne i zabytkowe kredensy

Antyczne kredensy to meble skrzyniowe znane już od gotyku. W epoce renesansu przeobraziły się w antyki bogato zdobione, o ciekawych liniach. W budowaniu kredensów stosowano kilka rozwiązań konstrukcyjnych, np. z wiekiem otwieranym do góry; skrzynią wspartą na nogach, z drzwiczkami otwieranymi od frontu; czy łączeniem oszklonej obudowy z podstawą zamykaną drzwiczkami. Dzięki temu zabytkowe kredensy bardzo się od siebie różnią, oferując szeroki wachlarz rozwiązań dla różnych wnętrz. 

Kredens to antyk wyjątkowo lubiany na ziemiach polskich, gdzie zyskał duże rozmiary i bardzo kunsztowne rzeźbienia, a także bogate nadbudowy. W Anglii, w okresie klasycyzmu, kredens przyjmował formę niskiego, podłużnego mebla. Antyczne kredensy w przeszłości służyły do przechowywania naczyń, elementów zastawy i zamkniętych potraw. We współczesnych wnętrzach kredens antyczny można łatwo zaadaptować w salonie, jadalni czy kuchni.

Zabytkowy kredens

Antyczny kredens to nie tylko dodatek dekoracyjny, który urozmaici wnętrze, ale także praktyczny mebel do przechowywania porcelany, zastawy stołowej czy sentymentalnych pamiątek. Zabytkowe kredensy mogą więc pełnić nie tylko funkcje dekoracyjno-reprezentacyjne, choć w tych sprawdzają się bardzo dobrze. Gdański kredens posiada przeszkloną witrynę, dzięki czemu można wyeksponować to, co ma dodatkowo podnosić walory estetyczne wnętrza. W naszej ofercie można znaleźć kredensy antyczne bogato zdobione na frontach, które jeszcze bardziej podkreślą eklektyczny styl aranżacji.

Zapraszamy do zapoznania z całą kolekcją, na którą składają się antyki kredensy nawiązujące do dawnych epok. Taki dodatek urozmaici wnętrze i nada mu dworskiego charakteru.

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji