Filtruj według

Styl

Aktywne filtry

Antyczne witryny i serwantki

Antyczne witryny i serwantki służą do eksponowania porcelany, srebra czy ozdobnego szkła, czyniąc pomieszczenia bardziej przytulnymi. Te antyki były szczególnie popularne w okresie panowania stylu Ludwika Filipa, a i dzisiaj są niezastąpioną ozdobą w jadalni czy salonie. Serwantka to szafka o trzech przeszkolonych ścianach, a jej tył najczęściej przybiera postać lustra, co sprawia, że eksponowanie w niej przedmiotów jest bardziej efektowne. Z kolei witryna antyczna to mebel wolnostojący, często o zabudowanej podstawie, zwykle oszklony tylko z przodu. Z czasem antyczne witryny ewoluowały, przybierając coraz lżejsze formy i współcześnie bywają mylone z serwantkami.

Wśród zabytkowych mebli przeważają witryny antyczne, które są bogato zdobione żłobieniami i dekoracyjnymi detalami. Podkreśla to dworski charakter mebli – we współczesnych wnętrzach taka antyczna witryna może być traktowana jako dodatek dekoracyjny, kontrastujący z pozostałym wyposażeniem.

Witryna antyk

Nasz asortyment charakteryzuje się różnorodnością, dlatego mogą tu Państwo znaleźć także witryny antyczne o nieco łagodniejszej formie, bez rzucających się w oczy ornamentów i bogato zdobionych frontów. W ofercie posiadamy także antyczne zegary, które będą tworzyły spójną całość z serwantkami i podkreślą charakter wnętrza. Każda witryna antyczna zachwyca swoim oryginalnym wzornictwem, charakterystycznym dla stylu renesansowego, eklektycznego i barokowego.

Zapraszamy do zapoznania z propozycjami naszego sklepu z antykami, wśród których znaleźć można antyczne witryny z dworskimi akcentami wykończenia.

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji