Filtruj według

Kategorie

Aktywne filtry

Sofy, kanapy i szezlongi – antyki z przełomu XIX i XX wieku

Kanapa, czyli antyk do siedzenia lub leżenia, zwykle o konstrukcji szkieletowej, znany jest w Europie od XVII wieku i wyewoluował ze skrzyni. Okres Biedermeieru zrewolucjonizował antyczne kanapy, czyniąc je meblami szalenie wygodnymi – za sprawą zastosowanych w siedzisku sprężyn. Z kolei antyczne sofy– subtelne i lekkie w swojej konstrukcji odmiany kanap, przez długi czas były w Europie ekskluzywnym, egzotycznym elementem wyposażenia wnętrz. Jeżeli chodzi o szezlong, antyk ten jest jednym z najbardziej charakterystycznych mebli z dawnych epok. Uwagę przyciąga jego niebanalna konstrukcja, dlatego jest chętnie wykorzystywany jako praktyczny element dekoracyjny.

W aranżacji wnętrz w stylu vintage ważną rolę odgrywają przemyślanie skomponowane dodatki. Sofy antyczne mogą stanowić uzupełnienie pozostałego wyposażenia lub być traktowane jako samodzielny element dekoracyjny. Dodatkowo antyczna sofa zapewnia maksymalne poczucie komfortu podczas wypoczynku, dlatego może być praktycznym dodatkiem do stylowego salonu. W ofercie posiadamy również szafy antyczne, które będą tworzyć spójną całość z pozostałym wyposażeniem. Można u nas znaleźć sofy antyczne w bogatym wzornictwie, które przyciągają wzrok detalami i szczegółowym wykończeniem całej konstrukcji. Warto zwrócić również uwagę na szezlong – antyk, który był podstawowym elementem pałacowych wnętrz. Taki dodatek będzie doskonałym uzupełnieniem klasycznych aranżacji i podkreśli ich elegancki charakter.

Urządzając salon, warto rozważyć zakup całego kompletu salonowego, co pozwoli zachować spójność aranżacji, bowiem poszczególne antyki: kanapa, antyczna sofa, fotele i ewentualnie stolik, będą do siebie idealnie pasowały pod względem stylu wykonania (w tym ornamentów), rodzaju drewna i koloru. Sofa antyczna to element, którego nie może zabraknąć w salonie, w którym wyposażenie utrzymane jest w starodawnej stylistyce na wzór dworskich komnat.

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji