Filtruj według

Kategorie

Styl

Aktywne filtry

Antyczna biblioteka w Twoim gabinecie lub domu 

Dawnej w domach wyznaczano pomieszczenia, które nazywano bibliotekami. Antyczna biblioteka charakteryzowała się relatywnie dużą powierzchnią przechowywania, a także przestrzenią dedykowaną do pracy i oddawania się lekturze. W pokoju pełniącym rolę biblioteki można było znaleźć meble do przechowywania książek takie jak antyczna biblioteczka oraz meble do pracy - biurka, krzesłasofy czy fotele. Biblioteka była miejscem pracy i odpoczynku. Odbywano tu spotkania z interesariuszami i omawiano interesy. Dostępne obecnie zabytkowe meble gabinetowe najczęściej pochodzą właśnie z dawnych domowych bibliotek i gdyby tylko potrafiły mówić, z pewnością mogłyby nam opowiedzieć wiele ciekawych historii. 

Obecnie antyczna biblioteka coraz częściej pełni funkcję wyposażenia gabinetu czy kancelarii. Zabytkowe meble gabinetowe podkreślają unikalny charakter wnętrza i podnoszą jego prestiż. Jednocześnie w nowoczesnych wnętrzach coraz częściej możemy spotkać meble w stylu modernistycznym – szafy i biurka pochodzące z lat 40., 50. i 60. ubiegłego wieku. Ze względu na swój oryginalny i niepowtarzalny urok meble te są szczególnie cenione przez koneserów i architektów wnętrz. 

Zabytkowe meble gabinetowe, antyczna biblioteczka – klasyki w nowej odsłonie 

Dziś już nie urządzamy wnętrz naszych domów i mieszkań jak dawniej. Nie oznacza to jednak, że kierując się funkcjonalnością i ergonomią przestrzeni musimy rezygnować z klasyki jaką oferuję biblioteczka antyczna czy zabytkowy gabinet. Wręcz przeciwnie, eleganckie i funkcjonalne meble – szafy, regały na książki, biurka – z powodzeniem użytkować na wiele sposobów, niekoniecznie zgodnych z ich przeznaczeniem. Piękna biblioteczka antyczna może być witryną na bibeloty lub szafką na książki, którą ustawimy w przestronnym salonie. Meble gabinetowe możemy z powodzeniem wykorzystać podczas aranżacji domowego biura, a szafy umiejscowić w sypialni czy pokoju gościnnym, a nawet jadalni, gdzie posłużą jako przestrzeń przechowywania dla zastawy stołowej. 

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji