Grand Millennial to powrót klasyki do wnętrz, ale w… hipsterskim stylu. Czym jest ten styl, kto go stworzył, jak go zaaranżować?

Jak to się zaczęło?

Styl Grand Millennial narodził się w Stanach Zjednoczonych za sprawą pokolenia młodych ludzi: 20. i 30. latków, którzy sprzeciwiają się trendom promowanym w mediach społecznościowych. Powstał on jako bunt przeciwko wszechobecnej pogoni za trendami, tym co nowoczesne i na czasie. Jest on też w opozycji do surowych modernistycznych wnętrz. 

Jak wygląda Grand Millennial?

Aranżacje w duchu Grand Millennial to mieszanka nowoczesności, stylu klasycznego i rustykalnego. Niektórzy uważają, że aranżacje Grand Millennial ocierają się o kicz. Inni doceniają ich przytulność, atmosferę bezpieczeństwa, odwołania do rodziny. Wnętrza Grand Millennial wyglądają jakby młodzi ludzie buntowali się przeciw estetyce uwielbianej przez rodziców, wykorzystując jednocześnie elementy typowe dla domów i mieszkań dziadków. Tym samym w mieszkaniach urządzonych zgodnie z zasadami Grand Millennial królują:

  • sofy i fotele z frędzlami
  • motywy kwiatowe (np. na tapetach, zasłonach)
  • wiklinowe meble
  • haftowane obrusy, poszewki, serwety
  • abażurowe karnisze
  • wyposażenie wnętrz odziedziczone po dziadkach (od sprzętów muzycznych pełniących rolę dekoracji, przez meble, oświetlenie czy zabawki).

Jak zaaranżować wnętrza w duchu Grand Millennial?

Styl Grand Millennial nie ma sztywnych ram. Chodzi o pewną atmosferę, którą tworzą: sielską, przytulną, nawiązującą do klasyki, stylu wiejskiego. Niektórzy mówią, że aranżacje Grand Millennial to eklektyzm z babcinym akcentem. 

Meble

Do stylu pasują klasyczne, proste meble, np. w stylu angielskim czy rustykalnym. Śmiało możemy zestawiać je z nowoczesnym wyposażeniem wnętrz. Meble i antyki mogą mieć kolor naturalnego drewna i zachowywać oryginalny wygląd. Dopuszczalne są też meble przerabiane, np. malowane na wybrany kolor.

Wzory i kolory

Odgrywają one bardzo ważną rolę w przywoływaniu babcinego stylu. Dopuszczalne są tu pastelowe kolory, ale też naturalne kolory drewna czy bardziej wyraziste akcenty w postaci np. butelkowej zieleni czy granatu.

W kwestii wzorów możemy pozwolić sobie na kompletne szaleństwo: doskonale będą tu pasowały tapety i tkaniny w scenki rodzajowe, motywy roślinne, zwierzęce, wzory geometryczne nawiązujące do stylu wiejskiego. Ważne tylko, aby kolorystyka była harmonijna.

Dodatki

W “babcinych wnętrzach” nie może zabraknąć dekoracji i dodatków: haftowanych serwetek i obrusów, porcelanowych bibelotów i zastawy, wazonów, ozdób ścian w postaci obrazów, grafik, rycin, zdjęć, luster w ciekawych ramach. Styl Grand Millennial to także plecione dywany, zasłony, welurowe obicia, pledy i kapy. 

Dla kogo jest styl Grand Millennial?

Ten styl pokochają wszystkie osoby znudzone doskonale urządzonymi, nowoczesnymi wnętrzami. W stylu Grand Millennial jest miejsce na wyrażenie siebie, sentymentalne pamiątki i estetykę rodem z domów babć i dziadków.

Online shop antykikoneser.pl uses „cookies” to provide services and anonymous statistics. By using it, you agree to save „cookies” on your device. You can withdraw your consent by changing your browser settings.

Accept More informations