Stare, masywne i bogato zdobione komody czy kredensy są nie tylko stylowe, ale również nadzwyczaj funkcjonalne. Ich połączenie z nowoczesnymi meblami choć bywa trudne, nie jest niemożliwe. Podpowiadamy, jak zestawiać dwa, odmienne rodzaje mebli, by wspólnie stanowiły estetyczną całość.

Konwencje, które nie zawodzą

Niektóre style mebli idealnie łączą się z antykami. Do tej grupy można zaliczyć konwencje:

● boho – najczęściej wykonuje się je z materiałów naturalnych, są delikatne i często również przerabiane, dzięki czemu dobrze prezentują się w towarzystwie antyków,

● modern farmhouse – to styl z góry nastawiony na łączenie teraźniejszości z przeszłością, zatem miłośnicy antyków nie mogą przejść obok niego obojętnie,

● loft – meble loftowe wykonuje się z drewna i metalu, charakteryzują się surowym wyglądem, z którym dobrze korespondują antyki,

● skandynawski – meble zaprojektowane w tym stylu często łączy się z antykami ze względu na ich prostotę, przytulność i uniwersalność.

Biel na ścianie i drewno na podłodze

Podłoga oraz ściany są istotnym elementem całego pomieszczenia i nie sposób ich pominąć. Najlepsze tło dla antyków stanowią ściany w odcieniu białym, z kolei jeśli chodzi o podłogę – drewno to strzał w dziesiątkę. Niezależnie od koloru, ten materiał będzie zawsze dobrze się komponować z antycznymi meblami. Odcień dopasuj do charakteru wnętrza oraz panującej kolorystyki. 

Zasada 80/20

Zasada 80/20 zakłada, że dla zachowania unikalnej i spójnej kompozycji, należy postawić na 80% współczesnych mebli oraz 20% antycznych. Jest to prosty, lecz skuteczny sposób na osiągnięcie pożądanego efektu wizualnego. Antyki wyróżniają się na tle innych mebli, zatem jeśli będzie ich za dużo, pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie przytłoczonego. Takiego efektu unikniesz również wybierając antyki przerobione, nawiązujące do nowoczesnego stylu.

Dopasowane kolory

Łącząc antyki z nowoczesnymi meblami postaraj się, by całość była spójna także pod kątem kolorystycznym. Najlepiej sprawdzają się neutralne kolory, jak beżowy, szary czy biały. Jeśli chcesz zastosować wykładziny – koniecznie w jasnej kolorystyce.

Zwróć uwagę również na bryłę mebli – spójny efekt zapewnią meble o bryle minimalistycznej.

Online shop antykikoneser.pl uses „cookies” to provide services and anonymous statistics. By using it, you agree to save „cookies” on your device. You can withdraw your consent by changing your browser settings.

Accept More informations