Filtruj według

Styl

Aktywne filtry

Stoliki antyczne – ponadczasowy dodatek do wnętrz

Zabytkowe meble zachwycają swoją formą i wyjątkowym zdobieniem. Mimo upływu lat, antyki wciąż stanowią podstawowe wyposażenie w wielu domach. Takie są stoliki antyczne wykonane z naturalnego drewna i szczegółowo dopracowane pod kątem detali. Doskonałym przykładem takiego dopracowania detalu jest stolik intarsjowany. Wiele modeli stało się prototypami współczesnych mebli i trafiło do masowej produkcji, jednak zmieniło się ich przeznaczenie. Za przykład może posłużyć stolik niciak, niegdyś wykorzystywany do robótek ręcznych, a obecnie często pełni funkcję kwietnika lub dekoracji. Takie meble są także inspiracją dla aktualnych projektów, co szczególnie można zauważyć w podobieństwie do stolików antycznych w stylu art deco.

Stolik karciak i niciak – funkcjonalna dekoracja

W większości domów niemalże każde pomieszczenie wyposażone jest w stół. Ten mebel stanowi podstawowy element aranżacji salonu, jadalni czy sypialni. Różnią się one jednak wielkością, formą i przeznaczeniem. Takie też są oferowane przez nas antyki, wśród których znajdą Państwo stoliki karciaki z otwieranym blatem i zdobieniami w formie precyzyjnie żłobionych ornamentów lub stoliki dekorowane elementami wykładanymi, jak stolik intarsjowany. Stanowią one praktyczny dodatek do wnętrz, gdyż mogą służyć jako schowek na drobiazgi lub mebel do eksponowania pamiątek i dekoracji. Taką samą funkcję mogą pełnić również stoliki niciaki, które również zachwycają swoim niebanalnym wyglądem i niekonwencjonalnym kształtem.

Stoliki antyczne z dawnych epok

Na ofertę Antyki Koneser składają się meble będące świadectwem różnych nurtów w sztuce. Wykonane zostały przez mistrzów stolarstwa w czasach, kiedy obowiązywał styl eklektyczny, secesyjny czy art deco. Stoliki antyczne są swoistymi dziełami sztuki, gdyż każdy egzemplarz jest unikatowy i nie pochodzi z masowej produkcji. W ofercie mamy modele o okrągłym blacie, geometrycznej konstrukcji oraz z bogato zdobionymi elementami. Dzięki takiej różnorodności z pewnością znajdą Państwo stolik intarsjowany, stolik karciak lub niciak, który wkomponuje się wystrój wnętrza.

Stolik intarsjowany – na czym polega technika zdobnicza 

Intarsja to technika zdobnicza polegająca na dekorowaniu powierzchni drewnianych poprzez wykładanie ich innymi gatunkami drewna, czasem podbarwionymi, bejcowanymi lub podpalanymi. W ten sposób układano precyzyjne wzory, które odznaczały się na powierzchni mebla dzięki różnicy kolorów poszczególnych elementów. Dekoracyjne wstawki umieszcza się w miejscu usuniętych fragmentów powierzchni, co czyni intarsję sztuką wymagającą precyzji i czasu. 

Zapraszamy do zapoznania z pełną kolekcją mebli antycznych w Antyki Koneser.

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji