Kupować antyki czy nie kupować? O to jest pytanie. W poniższym artykule odpowiemy na pytanie co możemy zyskać, jeśli zrezygnujemy z zakupu mebli antycznych.

1. Będziesz mieszkać jak wszyscy

Niektóre meble antyczne są unikalne: występują w pojedynczych egzemplarzach. Zaaranżowanie ich w swoich czterech ścianach jest równoznaczne ze stworzeniem niepowtarzalnych wnętrz. Takich, którym daleko do katalogowych propozycji dużych sieciówek czy magazynów wnętrzarskich. Jeśli jeszcze dodać  do tego powszechną mode na proste meble bez zbędnych dekoracji, to kunsztowne antyki sprawią, że nasze wnętrza będą się całkowicie wyróżniały na tle tymczasowych trendów. W skrócie rezygnacja z antyków oznacza możliwość stworzenia powtarzalnych i nudnych aranżacji: takich, jakie mają „wszyscy”.

2. Nie wydasz zbyt wielu pieniędzy (dzisiaj)

Powiedzmy sobie szczerze: w sklepach meblarskich z łatwością znajdziemy przyzwoicie wyglądające, ekonomiczne meble. Często w cenie jednego antyku, możemy kupić meble do całego domu. A to, że w następnym sezonie będą zapewne totalnie niemodne, wręcz odrażające, a do kolejnego sezonu mogą się rozsypać jak klocki z płyt MDF, to szczegóły, którymi będziemy się martwić później. 

3. Dom będzie do życia, nie do podziwiania

Czy można swobodnie czuć się w domu, kiedy pojedynczy mebel jest wart tyle, co kilkuletni samochód? Jak wypić kawę przy stoliku, który kosztował tysiące złotych? A jeśli taka kawa się wyleje i uszkodzi cenne antyki? To nieważne, że meble antyczne służą czasem kilka stuleci, przetrwały wojny i inne zawieruchy, a także zimy w wilgotnych i niezbyt dobrze ogrzewanych pomieszczeniach. Czy ktoś wyobraża sobie regał z płyt pilśniowych za 50 lat? Raczej nie, ale takie meble przynajmniej można bezrefleksyjnie użytkować. A jak się zużyją, kupić nowe. Co z tego, że antyki mogą być cenną inwestycją i zostać z nami na lata? Przynajmniej nie będziemy się martwić o kradzieże w domu.

4. Chwytasz chwile, nie martwiąc się (o ekologię)

Współczesne meble produkuje się szybko, szybko stają się modne i jeszcze szybciej przestają takie być. Na szczęście często ich data ważności sprzężona jest z ich byciem na topie i dlatego bez wyrzutów sumienia możemy je wymieniać na nowe. Co innego antyki: one często ze względu na swój klasyczny design są ponadczasowe i w cenie. Można je adaptować do współczesnych wnętrz lub tworzyć za ich pomocą wnętrza historyzowane. Zamiast je wyrzucać, poddaje się je renowacji. I zostają z nami na pokolenia, a nie na lata. Przecież takie meble mogą się znudzić!

Oczywiście artykuł powstał w tonie humorystycznym. 

Sklep internetowy antykikoneser.pl używa plików „cookies” w celu świadczenia usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na zapisywanie plików „cookies” na Twoim urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji