Współczesny rynek meblarski zdominowały nowoczesne, tanie, łatwe w utrzymaniu meble często produkowane taśmowo. Historia jednak zatacza koło coraz więcej osób docenia niebanalny styl i piękno mebli antycznych. Należą one do grupy antyków, czyli wartościowych obiektów, które przekroczyły 50 lat. Antyki to jednak nie tylko meble, ale i dzieła sztuki, przedmioty codziennego użytku, np. porcelana, zegary, wazony, lustra, tkaniny. Warto o tym pamiętać.
Unikalność i piękno najważniejsza zaleta antyków
Meble antyczne są niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Starannie odrestaurowane, rzadsze eksponaty mogą uchodzić nawet za dzieła sztuki użytkowej. Unikalne antyki mają własną tożsamość z pewnością kryje się za nimi wyjątkowa historia. Unikalne, piękne eleganckie meble antyczne nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru. Mają ciekawy design i stylowy wygląd. Natychmiastowo przyciągają uwagę. Boisz się, że mebel antyczny nie będzie pasował do Twojego mieszkania? Nikt przecież nie powiedział, że antyk nie wpasuje się w styl minimalistyczny, skandynawski itd.! Szafa z rzeźbionymi elementami czy lustro w masywnej ramie ciekawie urozmaicą prostą aranżację.
Trwałość zabytek na lata
Meble antyczne zazwyczaj były wykonane z solidnego drewna, według niepowtarzalnych wzorów. Potrafiły przetrwać dziesięciolecia ba, nawet stulecia! w doskonałym stanie. Można rzec w przeciwieństwie do nowoczesnych mebli ze sklejki, które zdominowały dzisiejsze aranżacje. Antyki mają wartość artystyczną.
Ekologia w parze z antykami
Zakup mebli antycznych to działania proekologiczne. Dlaczego? Takie meble z racji tego, że zostały wykonane z naturalnych materiałów wykorzystuje się ponownie (dając nowe życie lub oddając do utylizacji). Nie trafiają na składowiska odpadów. Nie wymagają wymiany na nowsze meble zapewne będzie potrzebna jedynie regulacja konserwacja i renowacja (co kilka lat).
Inwestycja w antyki to zawsze świetna decyzja
Antyki to doskonała inwestycja. Zapewniają one podróż do dawnych wieków, pozwalają zasmakować życia przodków. Mogą z biegiem lat przynieść dużo profitów i zyskać na wartości ich wartość rośnie powoli, ale nie maleje. Dlatego warto dany mebel antyczny przechowywać u siebie, czekając, aż właściciel zyska kiedyś szansę na spory zarobek. Kolekcjonerzy czy majętni miłośnicy sztuki poszukują określonych egzemplarzy z zapartym tchem.
Ostatnie wpisy
- Czym charakteryzują się meble w stylu Hepplewhite? 17/11/2024
- Vintage a antyk – jakie zachodzą pomiędzy nimi różnice? 17/11/2024
- Styl Eastlake - czym charakteryzują się meble w tej stylistyce? 16/10/2024
- Jakie są style nóg stołów? Poznaj je bliżej 16/10/2024
- Jak rozpoznać antyk i odróżnić go od imitacji? 23/09/2024